Školní mléko

Mléko     Všichni žáci 1.- 5. ročníku Základní školy a mateřské školy Myslejovice mají možnost odebírat mléčné výrobky v rámci programu „Školní mléko“.

Žáci mají nárok na 1 mléčný výrobek týdně. Nárok na mléčný výrobek žáci nemají v době prázdnin, v době ředitelského volna apod. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Cílem projektu je snížení deficitu vápníku u dětské populace prostřednictvím konzumace mléka, mléčných výrobků a zlepšení stravovacích návyků dětí.

Ovoce do škol

Všichni žáci 1.- 5. ročníku Základní školy a mateřské školy Myslejovice jsou zapojeni do projektu Evropské unie a České republiky „Ovoce do škol“.

Žáci zdarma dostávají 1x týdně čerstvé ovoce, zeleninu
    a 100% ovocné či zeleninové šťávy. Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel.

Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět
    ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.