• Úvod
  • Informace k provozu školy od 12.4.2021

9.4.2021

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády bude v pondělí 12. dubna 2021 zahájena prezenční výuka všech žáků 1. – 5. ročníku naší školy (bez rotační výuky).
    Distanční on-line výuka již nebude probíhat.
    Provoz školní družiny bude v obvyklém režimu, tedy od 6:30 do 15:30 hodin.

Testování

Žáci budou 2x týdně testováni-v pondělí a ve čtvrtek Ag testy, které se odebírají z nosu
     a krku.

Nebude-li žák v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

• Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hodin.
    • Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Je nutné doložit potvrzení.

Postup testování:

Čas testování: 7.30 – 8.00

Je nutné, aby žáci přišli do školy nejpozději v 7:40 hodin! Test trvá přibližně 15 minut.

Žáky z ranní ŠD otestujeme individuálně při příchodu do školy.

Při testování mohou být přítomni rodiče žáků a žákům nižších ročníků může rodič test provést sám (nebo jím pověřená osoba).

Stravování

Žáci jsou automaticky přihlášeni k odběru stravy. Pokud se žák ve škole stravovat nebude, odhlásí ho rodič individuálně.

Pohyb žáků ve škole a základní hygienické principy

• Žáci jsou povinni nosit stanovenou ochranu úst (zaměstnanci respirátor, žáci chirurgickou roušku či respirátor),
    • Žáci před vstupem do školy použijí dezinfekci na ruce.
    • Žáci se o přestávkách nesdružují ve společných prostorách, nadále udržují bezpečnou vzdálenost. Dohled nad žáky zajišťuje přidělený pedagog.
    • Velmi důležitým preventivním faktorem je časté a intenzivní větrání učeben a ostatních využívaných prostor školy, a to nejlépe okny – čerstvým vzduchem, častá hygiena rukou.
    • Denně se provádí důkladný úklid všech místností, ve kterých se žáci a zaměstnanci školy pohybují.
    • Je kladen důraz na dezinfekci (provádět ji podle konkrétních podmínek několikrát denně) povrchů nebo předmětů, které používá větší počet lidí (např. kliky dveří, klávesnice a počítačové myši apod.)

Zde naleznete instruktážní videa k testování:  https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole
    Další informace:  https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021

Další dotazy Vám odpovíme na telefonu.:   582 357 329